Карта сайта. Наиболее читаемые темы, статьи и материалы сайта Медицина и право.
Наши услуги в сфере: охраны здоровья; медицины и права, юридического сопровождения;
создание и продвижение в рейтингах интернет ресурсов (сайтов и т.д.), имеющих отношение к здоровью, медицине, человеку, фармации, юриспруденции.
Все темы категории реформа здравоохранения.
-----------------------------------------
Все материалы по теме Вопросы права.
Проект. Про внесення змін до Кримінального кодексу України
(щодо посилення відповідальності медичних працівників)
Внесена постнова про відкликання цього законопроекту.
Другие материалы по вопросам медицины и права:
1.Ошибка в уголовном праве.
2.Врачебная ошибка и ошибки в медицинской сфере.
Юридический коментарий с розъяснениями к составам преступления в медицинской сфере
3. УК Ст.143.Нарушение установленного законом порядка трансплантации органов или тканей человека. Юридический комментарий.
4.У К Ст.354 Получение незаконного вознаграждения работником государственного предприятия, учреждения или организации. Юридический комментарий.
5.У К ст.368 Получение взятки. Юридический комментарий.
Статьи по социально-правовым вопросам
6.О трансплантологии и проблемах правовой грамотности.
7.Трансплантация по черному.
8.Больничные кассы – преступление или наказание…?
9.Знание законов - золотая акция цивилизованной медицины!
Законопроекты
10.Проект. Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності медичних працівників)
11. Про внесення змін до деяких Законів України (щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів)
Изложенные данные и анализ правонарушений зделаны с использованием книги "УК для врача",
Как мы видим, попытки увеличить строгость наказания за правонарушения в медицинской сфере, становятся более активными.
В Верховную Раду Украины внесен проект № 7147 від 20.09.2010 р.
про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності медичних працівників). Викласти у новій редакції статтю 140 Кримінального кодексу України.
О наметившихся тенденциях ужесточения норм права Уголовного кодекса Украины, в частности, регулирующих общественные отношения в сфере охраны здоровья, можно было судить по сообщениям из различных СМИ. В частности в главе Врачебная ошибка и ошибки в медицинской сфере. из книги "УК для врача "
где изложен результат анализа как с позиции социальной полезности так и правовой обсонованности, возможности, и целессобразности подобных нововведений .
Здесь в материалах, изложен сам законопроект,объяснительная записка, выводы экспертов, и заключение комитета ВР Украины по вопросам обеспечения правоохранительной деятельности.
--------------------------------
Документ 1.
Проект.
ЗАКОН УКРАЇНИ про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності медичних працівників)
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
I. Викласти у новій редакції статтю 140 Кримінального кодексу України
(Відомості Верховної Ради України, 2001 р. № 25-26, ст. 131 з наступними змінами):
«Стаття 140. Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником
1. Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтич
ним працівником своїх професійних
обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це
спричинило потерпілому середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження,
- карається позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною
діяльністю на строк до п'яти років або виправними роботами на строк до
двох років, або обмеженням волі на строк до двох років,
або позбавленням волі на той самий строк.
2. Те саме діяння, якщо воно спричинило смерть потерпілого або інші тяжкі
наслідки, або заподіяло велику матеріальну шкоду, - карається обмеженням
волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на строк до
трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися
певною діяльністю на строк до трьох років.
3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони
спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому, - караються обмеженням волі
на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до шести
років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною
діяльністю на строк до трьох років.»
ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
---------------------------------------------------- 
Документ 2.
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення змін
до Кримінального кодексу України
(щодо посилення відповідальності медичних працівників)
1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Відповідно до статті 3 Конституції України, людина, її життя і здоров’я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, а стаття 49 закріплює за кожним право на охорону здоров’я та медичну допомогу, при цьому Україна зобов’язується створювати умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування.
Але не зважаючи на зазначене, за підрахунками експертів із Всесвітньої організації охорони здоров'я, в Україні через лікарську недбалість щодня помирає 6-7 хворих і втричі більше стають інвалідами, а медики практично не несуть відповідальність за лікарську недбалість та халатне відношення до пацієнтів та своїх обов’язків. При цьому щороку до кримінальної відповідальності в Україні притягається тільки близько десяти медичних працівників.
Одна із причин такої ситуації полягає в тому, що згідно з чинним законодавством, лікаря можна покарати за неналежне виконання професійних обов'язків медичним працівником, тільки якщо це призвело до тяжких наслідків, але якщо тяжких наслідків немає, а неналежне виконання обов'язків існує, то лікарі фактично залишаються без покарання за свої дії.
2. Цілі і завдання законопроекту
Метою даного законопроекту є вдосконалення кримінального законодавства щодо відповідальності медичних працівників за неналежне виконання своїх професійних обов'язків, що загрожує життю та здоров’ю особи.
3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту
Законопроектом пропонується внести зміни до статті 140 Кримінального кодексу України, якими запровадити кримінальну відповідальність не тільки у випадках якщо неналежне виконання медичними працівниками своїх обов’язків спричинило тяжкі наслідки для хворого, а і у випадках коли це спричинило середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження.
Також законопроект посилює відповідальність медичних працівників за неналежне виконання обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки чи тяжкі наслідки неповнолітньому.
4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, N 25-26, ст.131). Прийняття цього законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.
5. Фінансово-економічне обґрунтування Реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.
6. Прогноз очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків
Прийняття законопроекту про внесення змін до зазначеної статті Кримінального Кодексу України сприятиме підвищенню ефективності боротьби зі злочинами пов’язаними із недобросовісним виконанням медичними працівниками своїх обов’язків.
Запропоновані зміни дадуть змогу призначати адекватні вчиненим злочинам покарання, враховуючи велику суспільну небезпечність злочинам у медицині та стануть превентивною мірою, що сприятиме зменшенню кількості подібних злочинів, а також поліпшенню ситуації в сфері охорони здоров’я.
Народний депутат України
-----------------------------------
Документ 3.
До проекту. № 7147 від 20.09.2010 р.
ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення
відповідальності медичних працівників)" (реєстр. № 7147 від 20.09.2010 р.)
Законопроект розроблений з метою вдосконалення кримінального законодавства щодо відповідальності медичних працівників за неналежне виконання своїх професійних обов'язків, яке загрожує життю та здоров’ю особи. У зв’язку з цим пропонується нова редакція статті 140 Кримінального кодексу України (далі – КК України) "Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником", згідно з якою: 1) таку ознаку об’єктивної сторони складу злочину, передбаченого частиною першою чинної статті 140 КК України, як спричинення тяжких наслідків для хворого пропонується розділити на складові частини – спричинення потерпілому середньої тяжкості чи тяжких тілесних ушкоджень (частина перша статті 140 КК України в редакції законопроекту) та смерть потерпілого (частина друга статті 140 КК України в редакції законопроекту); 2) частину другу статті 140 КК України, крім спричинення смерті потерпілому, запропоновано доповнити такими кваліфікуючими ознаками злочину, як спричинення інших тяжких наслідків та заподіяння великої матеріальної шкоди; 3) спричинення тяжких наслідків неповнолітньому пропонується передбачити в якості особливо кваліфікуючої ознаки у вигляді частини третьої цієї статті, встановивши максимально можливе покарання за таке діяння у виді позбавлення волі строком на шість років, внаслідок чого відповідний злочин потрапляє до категорії тяжких злочинів.
Головне науково-експертне управління, проаналізувавши положення законопроекту, не може погодитися з його прийняттям з наступних причин.
1. Пропозиція ініціатора законопроекту щодо посилення кримінальної відповідальності за неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником не обґрунтована у доданих до проекту документах. Пояснювальна записка до законопроекту не містить статистичних, кримінологічних чи будь-яких інших фактичних даних, які б свідчили про неефективність існуючої законодавчої конструкції статті 140 КК України, у тому числі й покарань, що наразі застосовуються до осіб, винних у вчиненні зазначених злочинів.
2. Що стосується пропозиції законопроекту про викладення в окремих частинах статті 140 діянь, які спричинили середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження, та смерті потерпілого, то у такому випадку не зрозуміло, що слід розуміти під іншими тяжкими наслідками, про які йдеться у частині другій цієї статті в редакції законопроекту. Адже наразі зазначене поняття охоплює в собі усі вищевказані наслідки, у тому числі й смерть потерпілого.
3. Зі змісту законопроекту неясно, що слід розуміти під таким оціночним поняттям, як "велика матеріальна шкода". Вважаємо, що використання зазначеного поняття у кримінальному законі без розкриття його змісту у даний час є неприйнятним. До того ж, про яку матеріальну шкоду може йтися, якщо об’єктом вказаного злочину є життя та здоров'я особи та встановлений порядок виконання медичними і фармацевтичними працівниками своїх професійних обов’язків? Якщо малися на увазі грошові витрати, понесені потерпілим внаслідок неправильно поставленого діагнозу, недостатнього контролю за медичною технікою тощо, то у випадку визнання судом відповідного медичного чи фармацевтичного працівника винним у вчиненні вказаного злочину такі кошти (в тому числі і матеріальна шкода) відшкодовуються потерпілому в порядку цивільного судочинства. Злочин, передбачений статтею 140, за своєю суб’єктивною стороною є необережним злочином. Тому буде некоректним встановлювати кримінальну відповідальність за заподіяння іншій особі матеріальної шкоди з необережності.
Крім того, не можна погодитися із пропозицією законопроекту поставити за рівнем суспільної небезпечності на один щабель такі кваліфікуючі ознаки злочину, як велика матеріальна шкода та смерть потерпілого.
Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
Керівник Головного управління ;
---------------------
Документ 4.
ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народним депутатом України проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності медичних працівників)» (реєстр. №7147).
Метою даного законопроекту є вдосконалення кримінального законодавства щодо відповідальності медичних працівників за неналежне виконання своїх професійних обов'язків, що загрожує життю та здоров’ю особи.
Законопроектом пропонується внести зміни до статті 140 Кримінального кодексу України, якими запровадити кримінальну відповідальність не тільки у випадках якщо неналежне виконання медичними працівниками своїх обов’язків спричинило тяжкі наслідки для хворого, а і у випадках коли це спричинило середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження. Також законопроект посилює відповідальність медичних працівників за неналежне виконання обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки чи тяжкі наслідки неповнолітньому.
Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
Проаналізувавши законопроект, Комітет вважає за можливе рекомендувати Верховній Раді України повернути законопроект суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання .
Співдоповідачем на засіданні Верховної Ради України визначено Голову Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності – народного депутата України Швеця Віктора Дмитровича.
Додаючи проект постанови та висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України з цього питання, просимо розглянути.
Голова Комітету
-------------------------------------------
Документ 5.
Проект постановления 16.12.2010
Вноситься народним депутатом України – Головою Комітету з питань законодавчого
забезпечення правоохоронної діяльності
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про повернення на доопрацювання проекту Закону України про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності медичних працівників)
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
&Проект Закону України про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності медичних працівників) (реєстр. № 7147), поданий народним депутатом України , повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
Голова Верховної Ради України
-----------------------------------------------------------------
Таким образом, на данный момент, подготовлен проект постановления о возвращении законопроекта субъекту законодательной инициативы для доработки (следоваетльно после его доработки он вновь может быть вынесен на рассмотрение).
-----------------------------------------------------------------
В главе Врачебная ошибка и ошибки в медицинской сфере. из книги "УК для врача " изложен результат анализа как с позиции социальной полезности так и правовой обсонованности, возможности, и целессобразности подобых нововведений.
Другие стать и материалы по вопросам медицины и права:
1.Ошибка в уголовном праве.
2.Врачебная ошибка и ошибки в медицинской сфере.
Юридический коментарий с розъяснениями к составам преступления в медицинской сфере
3. УК Ст.143.Нарушение установленного законом порядка трансплантации органов или тканей человека. Юридический комментарий.
4.У К Ст.354 Получение незаконного вознаграждения работником государственного предприятия, учреждения или организации. Юридический комментарий.
5.У К ст.368 Получение взятки. Юридический комментарий.
Статьи по социально-правовым вопросам
6.О трансплантологии и проблемах правовой грамотности.
7.Трансплантация по черному.
8.Больничные кассы – преступление или наказание…?
9.Знание законов - золотая акция цивилизованной медицины!
Законопроекты
10.Проект. Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності медичних працівників)
11. Про внесення змін до деяких Законів України (щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів)
Изложенные данные и анализ правонарушений зделаны с использованием книги "УК для врача",
Все материалы по теме Вопросы права.
Карта сайта. Наиболее читаемые темы, статьи и материалы сайта Медицина и право.